O autorovi

Ondřej Vaculík

Ve svém profesním životě jsem se převážně pohyboval v sociální a pedagogické oblasti. Vždy jsem pracoval s lidmi, často s lidmi problémovými, nebo kteří se ocitli v problémech.

Ve své práci denně řeším již vzniklé konflikty a pomáhám klientům, aby se naučili do podobných situací vůbec nedostávat.

Řešením konfliktů se profesně zabývám od roku 2003. Od zejména trestněprávních sporů jsem se postupně dostal do oblasti občanskoprávní – u mého stolu se řeší firemní spory, rodinné, manželské, sousedské a další.

Nabyté zkušenosti a komunikační dovednosti jsem postupně začal předávat druhým. Své semináře zaměřuji na správnou komunikaci, konflikty a pozitivní přístup k nim, jak konfliktům předcházet a jak je řešit, vždy v kontextu vlastní praxe a potřeby posluchačů.

V podobném kontextu je připraven i on-line program, který máte nyní k dispozici. Je vyústěním poznatků a osobních zkušeností v rámci tisíců úspěšných mediací, stovek tréninků a koučinků a více jak 10 let praxe ve vzdělávání druhých. Program je zaměřen především na praktické dovednosti, které pravidelně používám, a vím, že fungují. Proč by nemohly úspěšně fungovat i vás?

V současné době pracuji jako vedoucí střediska Probační a mediační služby, jako lektor a kouč ve společnosti Brain Tool Group s.r.o., jsem zapsaný mediátor pod Ministerstvem spravedlnosti ČR, mediátor s akreditací Asociace mediátorů ČR, facilitátor, a také pedagog na Vyšší odborné škole pedagogické a sociální v Kroměříži.

Přes uvedené množství pracovních aktivit se mi stále daří věnovat dostatek času vlastnímu životu, kam spadá moje manželka a dvě nebezpečně rychle dospívající dcery (13 a 16 let), a poté koníčky – sport (jsem fanouškem hokeje a v maximálně možné míře aktivním hráčem florbalu, badmintonu nebo tenisu), hudba (poslech i hra na kytaru), knížky (někdy se rád zasměji, někdy strnu strachem a vždy se rád poučím) a cestování (pokud možno s rodinou a autem, protože i cesta může být cíl). Mám rád humor – ten dělá život velmi příjemným. Zatím to vše dobře zapadá do sebe a snad to nejdéle takto vydrží.

Více o mně najdete na www.mediacev.cz a pokud byste mi chtěli napsat, zastihnete mě na vaculik@braintools.cz.

© 2014-2024

Realizace: CCN plus s.r.o.